Sık Sorulanlar

Soruların üstüne tıklarsanız cevaplarını görebilirsiniz. 

Cevaplanmayan bir sorunuz varsa, bize ulaşın.

Kurs ne zaman başlayacak, ne zaman bitecek?

Kurs 7 Temmuz 2021 Çarşamba günü başlayacak ve 52 hafta sürecek.

Kurs nasıl verilecek? Kursu almak için nereye gitmeliyim?

Kursa kaydolan kişiler kurs başlamadan bir gün önce bir hoşgeldin mesajı alacak. Arkasından, Çarşamba günü ve onu takip eden 52 hafta boyunca Çarşambaları TSİ ile saat 12:00’de yeni ders yayınlanacak. Dersler e-mail mesajı olarak doğrudan posta kutularınıza gönderilecek. Bize verdiğiniz mail adresinizden takip edebilirsiniz. (Bu haftalık mesajlar mobil telefonlara da uyumludur. Mesajları akıllı telefonunuzdan da kolaylıkla takip edebilirsiniz.)
Kursun bünyesinde, sizlere ayda bir kez 90 dakikalık, canlı, interaktif konferanslar vereceğiz. Bu 12 konferans yolculuğunuza derinlik ve netlik katıp sizi destekleyecek. Aynı zamanda aklınızda kalan sorularınızı sorma imkanını bulacaksınız. Konferansları her ayın ikinci Çarşamba’sı saat 20:00’de yapacağız. Kurs katılımcıları konferanslara sesli veyahut görüntülü olarak katılabilir. Konferansların linki maillerin içinde verilecek.
Bütün katılımcılarımızı aynı zamanda Telegramk grubumuza katılmaya da davet ediyoruz. Orada yaptığınız alıştırmalarda fark ettiklerinizi, sormak istediğiniz soruları, deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz. 7/24 topluluk içinde olma deneyimi sunuyoruz.

Aylık konferanslar ne zaman yapılacak?

Aylık konferanslar her ayın ikinci Çarşamba günü saat Türkiye saati ile, 20:00’de yapılacak. Bütün kursiyerler sesli veyahut görüntülü olarak katılabilir. Toplantı linki 24 ila 72 saat önce kursiyerlere mail ile gönderilecek.

Aylık konferanslar için hangi iletişim altyapısı kullanılacak?

Konferansları Zoom üzerinden yapacağız. Zoom hakkında daha fazla bilgi için sitesini ziyaret edebilirsiniz. www.zoom.us

E-postalar haftanın hangi günü gönderilecek?

Dersler kursun başlangıcından itibaren, birbirini takip eden her hafta Çarşamba günleri saat 12:05’de bize vermiş olduğunuz e-posta adresinize gönderilecek. (Haftalık mesajlar mobil telefon formatına da uyduğundan akıllı telefonunuzdan da takip edebilirsiniz) E-postalarımızı almayı garantilemek için adresimizi kişiler listenizde tanımlamanız iyi olur. Mesajları kaçırmamak için ilk bir kaç hafta spam maillerinizi kontrol etmeniz yerinde olur.

Alıştırma grubu nasıl çalışacak?

Ayda en az bir kez, bazı aylarda ise birkaç kez biraraya gelerek, mesajlarda iletilen alıştırmaları beraber yapacağız. Zoom altyapısını kullanacağız. Bu alıştırmalarda kayıt alınmayacak.  

Kursu almak için benim bir şey yapmam gerekiyor mu?

Bu kurs bir öğrenme topluluğu içinde, kendi motivasyonunuzla öğrenmenizi amaçlıyor.  Sınav yaparak not veren  bir oluşum olmadığımızdan (yoklama, ödev vb gibi) hiç bir mecburiyetiniz bulunmuyor. Size uymayan hiç bir şeyi yapmak zorunda değilsiniz. Derslerimizdeki aktivitelerimiz sizin anlattığımız kavramlarla bağlantı kurmanız ve kendinize bağlanmanız ve hayatınıza daha çok entegre olmanızı sağlamaya yol göstermek için sunuluyor.
Kursa ayıracağınız süre sizin uygunluk durumunuza, esnekliğinize ve enerjinize göre değişir. Elbette mesajları okumak, alıştırmaları yapmak, topluluğumuzla bağlantı kurmak için ne kadar çok zaman ayırırsanız, ( kurstan da o kadar faydalanabilirsiniz) etkisini de o kadar fazla görürsünüz. E-posta mesajları ve konferans kayıtları sizde kalacak, saklayabilir, istediğiniz zaman dönüp bakabilirsiniz. Önerimiz kursa açık kalplilikle ve tüm ruhunuzla katılmanız; böylece deneyiminizi eğlenceli kılabilirsiniz.

Kurs farklı dillerde de yapılıyor mu?

Evet, Şefkat Kursu orjinal İngilizce sürümünün yanısıra, Arapça, Fince, Almanca, İspanyolca ve Lehçe olarak da sunuluyor. Uydu kurs yaklaşımı ile, zaman içinde diğer dillerinde bu listede yer alacağını düşünüyoruz. Daha fazla bilgi için kursun orjinal sayfasını inceleyebilirsiniz. 

Kursun öğretmenleri kimler?

Çevrimiçi Şefkat Kursu’nun yazarı Thom Bond’dur. Kursun İngilizce orjinalini Thom Bond ve ekibi sunuyor. İngilizce aylık konferansları Thom Bond yapıyor. Şefkat Kursu Thom Bond’un 30 yıllık yazarlık, eğitmenlik ve son 18 yıl boyunca şefkati düşünmesinin, hayata geçirmesinin, yaşamasının, öğretmesinin ürünüdür. Thom Bond hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın. Türkçe versiyonunu ise biz Mustafa Tülü ve Nihal Artar sunuyoruz.

Bu kursun saatleri CNVC sertifikasyonu için geçerli olacak mı?

Evet, aylık Konferans saatleri CNVC sertifikasyonunuz için sayılabilir. 12 tane 90 dakikalık toplantıya katılmanız size 18 saat kazandırır. Yine de konuyu öncelikle assesorünüzle konuşmanız iyi olur.

Kurs bir yıl içinde kaç kere verilecek?

Kurs yılda bir kez veriliyor. Bu yıl Temmuz ayında başlayıp, bir yıl boyunca 52 hafta devam edip bir yıl sonraki Temmuz ayında bitecek.

Kayıtlar ne zaman açılıyor ve ne zaman kapanıyor?

Kayıtlar bu yıl, 2021’nin Nisan ayında açılıyor. 10 Ağustos 2021’de bitiyor.

Kayıtlar neden ücretli?

Yaptığımız harcamalara, bir topluluk oluşturmak için verdiğimiz zaman ve emeğe verdiğiniz ücretle katkıda bulunmanız kursu sürdürebilmemizi ve sizi ve bir çok kişiyi şefkatle buluşturmamızı sağlayacak. Biz bu kursun önceki dönem öğrencileri olarak bize kattığı değerleri sizlerle istiyoruz. Bu değerleri mümkün olduğunca herkese yaymak istiyoruz. Kursa katılıp alıştırmaları yapıp şefkatle bağınız arttıkça bizleri canı gönülden destekleyeceğinize inanıyoruz. Herkesin kendi ödeme gücüne göre katılımını sağlamak istiyoruz.

Kurs ücretini ödeyemeyenler için finansal destek sağlıyor musunuz?

Bu kursu ödeme sorunları yaşatmadan herkese ulaşılabilir kılmayı amaçlıyoruz. Aslında herkes tarafından ulaşabilir olması kursun tasarımınındaki en temel değerdir. Kursa kaydolmanız için alternatif ödeme planlarımız var. Daha fazla bilgi için bize ulaşın.

Eğer konferanslara katılamazsam problem olur mu? Konferansların kaydı alınacak mı?

Hayır olmaz. Konferans programımız herkese uymayabilir. O nedenle aylık konferansların kaydını alıp bütün kursiyerlerin erişimine açıyoruz. Kayıt linkleri haftalık mesajların altında yer alıyor. Konferanslara katılamayanlar veya tekrar etmek isteyenler sonradan kayıtları izleyebilirler.

Kursa yazılan diğer katılımcılarla iletişim/görüşme olanağım olacak mı?

Elbette! Telegram grubumuza katılmak için bir davet alacaksınız. Orada diğer katılımcılarla bağlantı kurabilir, fikir alışverişinde bulunabilir, yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Kurs içinde size empati dostları bulmanız için de imkan sağlayacağız. 

Telegram veyahut foruma katılmam şart mıdır?

Hayır, şart değildir. Eğer size uymuyorsa katılmayabilirsiniz. Telegram grubunu topluluğun kendi içinde tanışmaları, birbirlerini görmeleri ve paylaşımda bulunları için açıyoruz. İstemezseniz katılmayabilirsiniz.

İngilizce kurs ile Türkçe kurs arasında fark var mı?

Aslında hayır.

Şefkat Kursu, orjinal olarak Thom Bond tarafından geliştirildi. Thom kursu İngilizce olarak sunmaya devam ediyor. İngilizce kurs hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın. 2020 yılından itibaren, Thom kursun aynı zamanda İngilizce dışında diğer dillerde de verilmesi için “Uydu Kurslar” fikrini hayata geçirdi. 

Türkçe kurs ile İngilizce kurs arasında içerik açısından bir fark bulunmuyor. Tek farkımız, aylık konferansları İngilizce kurs bünyesinde Thom  verirken, Türkçe kursta bizim verecek olmamız. 

GMail kullanıyorum, mesajlar gelmiyor.

GMail’de mesajlarımız sizin “Tanıtımlar” sekmenize düşüyor. Bu mesajları birincil mesaj kutunuzda görmek isterseniz, nasıl yapılabileceğini şurada bulabilirsiniz. 
GMail Ayarları Nasıl Yapılır